December 13 2019 14:39:52
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 30
· Najnowszy użytkownik: marekw
Zobacz temat
 Drukuj temat
Warta
BLUE_CHEER
Cze,
kiedy do miast i wsi zbliża się wysoka woda, to z tv wszyscy wiemy co się z nią dzieje - zalane ulice, domy, auta, itp. A co się dzieje gdy wielka woda dociera do terenów nie zurbanizowanych ? No właśnie - choć lubię łowić na jeziorze to po dwóch dniach taka woda mnie nudzi, więc udałem się nad Wartę dowiedzieć się co "robi" Wielka Woda w lesie ...

http://www.youtub...e=youtu.be

Pzdr

www.szczupakrogalinek.pl.tl
piter pn
Wczorajszy hardcorowy spacerek lub raczej spacerek połączony z pływaniem Smile zaowocował o to takim 47 cm kluskiem

imageshack.us/a/img32/9483/xcy1.jpg

Najpierw sprawdziłem rozlewiska ale na nich tylko sam drobiazg było widać swoją drogą ta wysoka woda pozytywnie wpłynęła na tarło niektórych gatunków rybek bo w trawach aż czarno od 1 cm narybku. Potem nadszedł czas na główne koryto, miałem lekkie opory gdyż woda przy kancie powyżej pępka a mi neopreny ciekną na wysokości krocza ale jakoś się przełamałem i się opłaciło już w pierwszym żucie
miałem wyjście fajnej rybki ale sięGrin rozmyśliła ale chwile później już był zacięty strzał.
Przez kolejne 2 godziny miałem jeszcze kilka brań w tym jedną niezaciętą petardę ale chyba po ostatnich wypadówkach na jeziorowe garby zostały mi jeziorowe na wyki i cięcie w tępo nie przynosiło efektu.
Edytowane przez piter pn dnia 06-07-2013 08:06

piter pn
Do ciepłego rowka z tego miejsca kawałeczek jest SmileSmileSmile ale masz racje patrząc z nurtem rzeki jest to za ciepłym rowkiem Smile

Woda od czwartku opadła jakieś 20 cm i ryby zrobiły się mniej aktywne, pod wieczór udało się oszukać dwie urodzinowe rybki jazia 43,5 i stykowego klonka. Chciałem trochę połapać po zmroku ale chmary zgłodniałych krwiopijców skutecznie mi ten pomysł z głowy wybiły, nawet małżowiny uszne od środka mam pokutę SmileSmile

img845.imageshack.us/img845/687/z8z.jpg

Jaras1
Cześć,
Sorki, że idę na łatwiznę ale gdzie zaczyna się odcinek nr 9 Warty?

www.polskazielonasiec.pl
piter pn
9. Obwód rybacki rzeki Warta – Nr 9
Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Warta na odcinku od linii prostej prostopadłej do
linii lewego brzegu rzeki Warta przechodzącej przez punkt położony na zbiegu linii
lewego brzegu rzeki Smolnica z linią prawego brzegu rzeki Warta do linii prostej
prostopadłej do linii lewego brzegu rzeki Warta przechodzącej przez punkt położony na
zbiegu linii lewego brzegu dopływu z Jeziora Chojeńskie z linią prawego brzegu rzeki
Warta wraz z wodami jej dopływów na tym odcinku oraz stanowiące własność publiczną
wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym
lub uregulowanym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka albo jego dopływów, z
wyłączeniem wód odcinków dopływów, na których ustanowiono odrębne obwody
rybackie.

Czyli od Smolnicy do ciurka który wypływa z jeziora chojeńskiego

W necie znalazłem mapkę jak się domyślam autorstwa Wojtka (okonia)z zaznaczonymi obwodami rzeki Warty od Prosny

img607.imageshack.us/img607/3880/82z.png

Pozdrawiam
Edytowane przez piter pn dnia 11-07-2013 10:22

bartek
Fajna sprawa Wojtas!
no kill

Jaras1
Dzięki Panowie. Od dawna planowałem zaglądnąć w tamte rejony. Na razie najdalej w dół dotarłem do ObrzyckaSmile

www.polskazielonasiec.pl
Maciej77
Zdjęcie z kilku dni wstecz,kiedy warta a raczej "OS Betony"Grin był jeszcze lekko pod wodą.
Jeden z wielu Smile
imageshack.us/a/img28/3655/ltwj.jpg
Edytowane przez Maciej77 dnia 19-07-2013 21:00
Pozdrawiam Macie jSmile Only C&R

arhuku
Super, Macieju! Na co się połakomił - mokra? Ja zwykle na betonach miałem dobre wyniki podczas niżówki. Niestety, na wyższej wodzie oprócz szczupaków zwykle szło mi słabiej.

Maciej77
Wziął na sucharka ( goddarda )na porannym wypadzie.Zresztą w zasadzie tylko na suchara łowię.Między mostami Hetmańska a Jadwigi jak woda jest ok50-70cm nad betonem buszują przy samych brzegach wysokich traw i na załamaniu betonu.Wink
Edytowane przez Maciej77 dnia 19-07-2013 23:18

bartek
jak ci się udało je skusić? ja chodziłem wieczorami 3dni z rzędu i nic! ale też piękne byki wypatrzyłem. a pod mostem rocha jednego dnia śmigał zębaty tak pod 90-100cm Shock
no kill

Maciej77
Pod mostem rocha przy filarach od strony grobli stało stado kleni takich od 20 do 50+ na skraju betonu i na samym betonie ( i naprawde wcale nie bylo przewagi tych mniejszychShock ) Niestety byłem na spacerze z żoną i nie moglem uwierzyć w to co widzę(choć przeszlo mi przez myśl cofnąć sie po sprzet ale tgo pomyslu nie mialem odwagi zdradzić żonieGrin). Widok prawie jak na czorsztynie z tamy.
Edytowane przez Maciej77 dnia 20-07-2013 10:55

bartek
no właśnie te kusiłem Smile tylko maluchy pluskały, żaden duży nie chciał... a ile kibiców miałem hehehe Smile
no kill

Maciej77
No właśnie kibice sa trochę uciążliwi na betonach.Kiedy stoją za plecami a sznur lata do tylu to sie zastanawiam czy kogos nie zakolczykuje albo skończy sie jakoś tak Grin
http://m.youtube....X3DqUQRRkw
Edytowane przez Maciej77 dnia 20-07-2013 11:33

arhuku
Miło się czyta, że raptem parę lat po tym, gdy ja "straszyłem" na betonach z muchówką, pojawiają się następni muszkarze. Nie powiem, czułem się tam dość pioniersko wtedy ;-). W sierpniu wpadnę do Poznania, to wpadnę na stare śmieci :-).

Maciej77
Na betonach jestem dość czesto z racji że mieszkam na osiedlu przy warcie. Przeważnie rano ale zdarza sie i popoludniowo wieczorna sesja z patykiem w ręce . Zależy jak praca wypadnie.Może na mnie trafisz arhuku .

piter pn
Warciany przedburzowy bandyta skromne 104 cm ale za efektowne branie należy mu się złoty medal, zaatakował gumę na krótkim dyszlu podczas wyciągania z wody jakieś 1,5 m od nóg Smile wzbijając przy tym fontannę wody. (ludziom o słabym sercu nie polecam) Po zmierzeniu i foto odpłynął z wyprostowanymi do przodu wąsami (zajebisty widok ) na dalsze łowy .

img16.imageshack.us/img16/8310/ipkk.jpg

piter pn
Dziś tzn już wczoraj poszedłem za ciosem najpierw parę godzin bez brania ale chwile po tym jak się ściemniło mam nietrafiony atak znów pod samymi nogami normalnie strach w wodzie stać Smile, ale jak się później okazało chyba miał nie trafić bo po wyholowaniu bym cały szczęśliwy poszedł do domu a tak po kilkunastu minutach słyszę spław dużej ryby więc udaje się w tamte rejony chwilka obserwacji i znów jest atak, oddaje rzut sumek atakuje przynętę gdy tylko wprowadziłem ją w rejon poprzedniego ataku. Od razu wiem że to jest grubsza sprawa niż wieczór wcześniej i rybka postanowiła mnie zabrać na spacerek po jakimś czasie udaje się ją poskromić miarka pokazuje 143 cm i jest to moja skromna życiówka jeszcze tylko fot a tu komunikat zmień baterie ale jakoś udaje się wykrzesać jeden błysk i rybka w raca do swojej krainy

img534.imageshack.us/img534/6075/poy1.jpg

bori
Zaczynam się bać co będzie jak pójdziesz za dwa dni.180cm?
Gratulacje!
bori

BLUE_CHEER
Cze,
woda na Warcie już dawno w korytku, a w kałużach nadal wysychają maluchy. Oprócz szczupaczków i sumków były linki, okonie i jeden miętus. Wody było tak mało, że 3 dni później jak odwiedziłem to miejsce było tylko błoto.

img20.imageshack.us/img20/3010/lq7y.jpg

img18.imageshack.us/img18/3936/cnjt.jpg

Pzdr

PS.
No czas na przygotowanie Mistrza do obrony tytułu.

img853.imageshack.us/img853/1354/f5dt.jpg

img24.imageshack.us/img24/7264/0b0u.jpg

www.szczupakrogalinek.pl.tl
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło