December 13 2019 14:10:46
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 30
· Najnowszy użytkownik: marekw
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jeziora
bartek
Cześć Panowie, dostałem zaproszenie wyjazdu na szczupaka, od kolegi ze Szczecina. Efekt, 10szt. na 4 osoby Smile największy 92cm,5kg wagi. Piękna ryba, złowiona przez mojego kolegę. Mieliśmy duże problemy z wyhaczeniem, ale się udało i ryba wróciła do siebie. Może i nie zostały spełnione wszystkie zasady C&R, ale szczupak był na tyle silny, że spokojnie sam odpłynął i sądzę, że przeżyje. A jak tam Wasz początek sezonu? Pozdro

http://www.youtub...s7xqzG8eNM
no kill

luki
Ładna rybka. Co do odhaczania to pod pokrywę skrzelową trzeba uważnie włożyć dwa palce przytrzymując od zewnątrz kciukiem - paszcza otwiera się sama i nie ma problemu z wyjęciem przynęty.
U mnie tylko dwa wyjścia boleniowe ale rybki niestety na brzegu nie byłoShock

Pozdrowionka

BLUE_CHEER
Witam,
z racji wysokiej wody na Warcie tegoroczna Pontoniada odbyła się na ... jeziorze.

img600.imageshack.us/img600/6979/mnk.jpg

img14.imageshack.us/img14/4514/wjp5.jpg

Jeśli chodzi o połowy to największą frajdę sprawiły mi wzdręgi i płocie na muchę.
Pzdr

www.szczupakrogalinek.pl.tl
bartek
piękne foty Robson! Blue - powiedz na jakie muszki łowiłeś to też chętnie poćwiczę białoryb. pozdro
no kill

BLUE_CHEER
Cze,
oto 3 muszki, które dały najwięcej wzdręg:

img839.imageshack.us/img839/5757/l166.jpg

Największe (w tym jedna 30-tka ) na pierwszą od góry. Dolna uniwersalna -i płotka i wzdryna ( jedna płotka też miała ok 30 cm ).

Jedyny okoń na środkową. Z drugiej strony przetestowałem może 10 różnych i z nich ta trójka. Środkowa krajowa, a skrajne dostałem ze Szkocji.

Pzdr i połamania !

BLUE_CHEER
Suchą odpuściłem bo ukleje nie dawały mi spokoju.
Pzdr

BLUE_CHEER
CZe,
dziś LynSkyn i ja odwiedziliśmy jeziorko w poszukiwaniu okoni. Wyprawa udała się tęgo ! Lyn złowił kilka fajnych garbusków oraz podreperował życiówkę okonia. Najciekawsze jest to, że te największe złowił na wobki swojej produkcji:

img29.imageshack.us/img29/5927/ibun.jpg

img713.imageshack.us/img713/1998/4rsd.jpg

Kiedy już się zwijaliśmy do przystani, Staś zdjął z agrafki wobka, na którego złowił okonie, podał mi i powidział, że to jest ten na licytacje. Już wcześniej wiedział, że przynęta pracuje prawidłowo, a po dzisiejszym dniu jest skuteczna.

Pzdr

PS. Wobka z opisem i fotkami przekażę bori'emu na licytację.

bobesku
No życiówke na swojego wobka zrobić to radocha nieziemska.
Nie ma lepszej sprawy w wędkarstwie.
Ja po takim dniu siedzę 24h na dobę i dłubie jestem tak naładowany mocąGrin
graty

BLUE_CHEER
Cze,
dziś kolejny dzień zmagań z jeziorową materią. Trochę było śmiesznie, trochę strasznie, ale generalnie git.
Kilka fotek:

img842.imageshack.us/img842/8639/ngmf.jpg

img17.imageshack.us/img17/6/rib5.jpg

img542.imageshack.us/img542/5554/nzos.jpg

img713.imageshack.us/img713/7711/li0k.jpg

img560.imageshack.us/img560/2224/idyq.jpg

Pzdr

BLUE_CHEER
Cze,
dziś dzień pod znakiem Hand Made !
Staś znów podciągnął życiówkę oksa na swojego wobka. Ja z kolei na swojego boleniowego dwa szczupki z jednego napłynięcia rzut po rzucie ! No i jeszcze oks na nowy wypust LynSkyn ( dostałem na zachę, nie do testów ).

img203.imageshack.us/img203/1935/zbfm.jpg

img541.imageshack.us/img541/1448/bjcu.jpg

img51.imageshack.us/img51/1960/l9hm.jpg

img853.imageshack.us/img853/1598/9ynm.jpg

No i sezon sandaczowy z miesięcznym opóźnieniem otwarty

Pzdr

BLUE_CHEER
Generalnie każdy nasz wyjazd ze Stasiem nad wodę to trening. Staramy się łowić i okonie i szczupaki. Tegoroczne Mistrzostwa Okręgu będą co prawda na Warcie, ale jak Stach obroni tytuł to lecimy do Serocka na Zal. Zegrzyński. Takie łowienie okoniowo-szczupakowe może dać przewagę.

Pzdr

bartek
Taki lekki offtop - co dają wygrane w takich zawodach oprócz prestiżu?
no kill

dawm84
Znaczne korzyści finansowe i majątkowe także warto się tym zainteresować...
Z tego co wiem, w zależności od szczebla pierwsze 3 osoby najczęściej dostają kopertę z kasą/talonem na sprzęt/sprzęt także można sporo zarobić, paliwo się wróci a i człowiek sobie połowi...

BLUE_CHEER
bartek napisał(a):

Taki lekki offtop - co dają wygrane w takich zawodach oprócz prestiżu?

Przede wszystkim rozwój, cierpliwość, opanowanie. To jest sport jakby na to nie patrzeć. Widzę to po sobie i po Stachu. Opad, smużak czy poper to dla niego 1,5 roku temu abstrakcyjne pojęcia. Teraz z nich świadomie korzysta. Samemu do wielu spraw dochodzi się latami. Zresztą esox pewnie przyzna mi rację, że po 2 sezonach w 1 i 2 lidze wiedza pogłębia się w tempie geometrycznym.

Kasa i korzyści finansowe na 2 miejscu bo jak nie jesteś w czubie ze sponsorem za plerami to nie wiele tego.

Pzdr

EDIT:

Zresztą Stach w kwietniu 2012 o spinningu słyszał, a teraz łowi oksy na swoje wobki.
Jeszcze nie widzieliście jakie popery zrobił - odlot !
Edytowane przez BLUE_CHEER dnia 05-07-2013 20:02

piter pn
Rzesza nad warcianych krwiopijców bo wysoka woda mi nie straszna sprawiła że mój nikły wolny czas postanowiłem spędzić na poszukiwaniu pasiastych rozbójników i nawet kilka moim zdaniem przyzwoitych udało się oszukać

41 cm

imageshack.us/a/img62/3835/p1150172.jpg

38 cm

img42.imageshack.us/img42/630/okon1.jpg

35 cm

img90.imageshack.us/img90/5268/p1150239r.jpg

35 cm

img545.imageshack.us/img545/3702/zi6.jpg

Ps.

Mam nadzieje Blue że młody zdobędzie MO i będzie darmowy wypad na Zegrze Smile zresztą sam bym chętnie się tam znów przejechał ale nie będzie to takie łatwe w końcu w okręgu Poznańskim dużo dobrych spinningistów Wink

BLUE_CHEER
Cze Piter,
powalczymy, ale łatwo nie będzie. Fajnie, że się pokazałeś. Oksy już widziałem, ale klonek świetny. Jutro ze Stachem ruszamy trochę nad Wartę. Pasowałoby szpeknąć na betony, ale sam wiesz Sad
Mam nadzieję, że się regularnie tu będziesz ujawniał.

.... meanwhile on the lake ....

... wspominałem o poperach Stasia. Oto one:

img20.imageshack.us/img20/1347/iddm.jpg

Dziś nadarzyła się okazja do rozprawiczenia tych produkcji. Kilka fotek z kolejnych "wojen na jeziorze" plus mój kejter Cool.

img822.imageshack.us/img822/8020/grw2.jpg

img19.imageshack.us/img19/1695/00cl.jpg

img853.imageshack.us/img853/2122/bpew.jpg

Pzdr

BLUE_CHEER
Witam,
coś nie ma odwagi mój junior się pochwalić.
A jest czym - pierwszy w życiu wąsik.

http://youtu.be/k...

Pzdr

bori
No,no Stachu sie rozkrecaGrin
Dzieki Staszek za aukcje i Blue za dogadanie sie z kupujacym.
bori

BLUE_CHEER
bori napisał(a):

No,no Stachu sie rozkrecaGrin
Dzieki Staszek za aukcje i Blue za dogadanie sie z kupujacym.

Kupujący zapłacił za wobka 40PLN mimo, że wylicytowana cena była niższa.
Miły gest Smile

Pzdr

EDIT:

Co do rozkręcania - Staś wrzucił drugi bieg,wszystkie gary polom i leci dalej na pełnych kotłach Grin
Pasuje robota !!!

http://youtu.be/D...

Pzdr
Edytowane przez BLUE_CHEER dnia 14-07-2013 22:04

BLUE_CHEER
Można też i tak !

img827.imageshack.us/img827/2562/p4rm.jpg

I też biorą !

Pzdr

Przejdź do forum: