December 13 2019 14:57:37
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 30
· Najnowszy użytkownik: marekw
Zobacz temat
 Drukuj temat
ODRA 2013
BLUE_CHEER
Witam - zakładam nowy temat.
Myślę, że kilkoro w Was pomoże mi go zapełnić fotkami rybek i informacjami z nad rzeki.

Na początek zlepka z mojej majówki - układ w miarę chronologiczny.

http://www.youtub...JbNJKVRZuM

PS. Wszystkie bolki na przynęty, które sama wystrugałam Grin, no ale o tym w dziale HAND-MADE

Pzdr

www.szczupakrogalinek.pl.tl
Jaras1
No pogratulować...
Ja w tym roku pierwsze otwarcie (od kilku lat) sezonu na Odrze na zeroSad Mam nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy. Generalnie mój lubuski odcinek wyglądał jak w kwietniu i takież też było żerowanie srebrnych torped...

www.polskazielonasiec.pl
bobesku
Marcin zapodaj tytuł tego podkładu we filmie...ja trochę innej muzy słucham ,ale to jest dobreSmile

PiotrS
Super film gratulacje !!!

BLUE_CHEER
Cze,
dzięki Piotr za dobre słowo.

@bobesku - zapomniałem Ci napisać, że podkład jest z archiwum YT, ale to nic znanego. Jednak wpada w ucho.

Do rzeczy.
Kolejna majówko-czerwcówka za mną.
Zaczęło się źle - okoń na Hermesa to znak, że trzeba się zwijać.
I tak zaczynało padać.

img703.imageshack.us/img703/5541/p5310005j.jpg

Padało w sumie 2 dni i w niedzielę wyprzedzając wezbranie udało mi się trochę połowić.

https://www.youtu...Tnk5xJA5CE

No i tyle.
Pzdr

PS. Trzy godziny później nad tym przelewem było już metr wody więcej.

bartek
Wojtas - fajne pończochy z pecevału masz Pfft a sumik piękny! Catch & relax
no kill

Jaras1
Fajny sumek. .chyba czas powrócić na Odrę
Swojego pierwszego złowiłem na Warcie i sumki jeżeli się kto nie boi najlepiej podbierać chwytem za dolną szczękę. Górną nie ugryzieSmile

www.polskazielonasiec.pl
bobesku
Padają pytania na PW jak było na Odrze to walnę tu mała relację.

Wyruszam z Ratajskich bloków o 1 w nocy.Nie spałem po naszej "akcji" bo po co- jakoś o 1.30 doczłapapię się do autokaru który czeka na Orła .
Komplet ludzi w autokarze jest nas 50 napalonych na brania podgranicznych sandaczy i szczupaków.
Dobra skrócę to:
Zawody zaczynamy koło 7 rano ..START-część zawodników rwie laczka na starorzecza a część leci na Odrę
TPRW będzie reprezentował ledwo żyjący "bobesku"
s1.zmniejszacz.pl/114/112_0173__510663.jpg
Wymiar okonia zostaję zwiększony do 22cm.

Zaczynam pięknie w 4 rzucie ściągam na mojego 7cm ŚLIZA Oksa 23,5cm (jest dobrze,jak się potem okażę będzie to jeden z nielicznych okoni 22+ )

s1.zmniejszacz.pl/114/112_0174__191127.jpg

Mijam kolejne miejscówki (dość wysoki stan wody nie ułatwiał zadania)

Po drugiej stronie Odry mamy "Niemce"..
s1.zmniejszacz.pl/114/112_0177__997623.jpg

tutaj ciekawe miejsce,lecz już obłowione przez zawodników Warty-Spin Poznań..omijam to lece dalej na laczku by nabić kilometry i być sam..
s1.zmniejszacz.pl/114/112_0183__856224.jpg

No dobra kolego nie za daleko? hehe Słup graniczny
s1.zmniejszacz.pl/114/112_0187__369783.jpg

Zmieniam przynętę na mojego drewnianego okonia i ląduję na brzegu szczupaka (trochę fajnych chwil w wędkarskim życiu przeżyłem,ale nigdy nic tak nie dawało radochy jak cię własnoręcznie zrobione przynęty ratują na zawodach)
s1.zmniejszacz.pl/114/112_0192__15814.jpg

Potem stwierdzam,że nie mam już sił na nic i wracam rozmawiajac po drodze np z krowami,byczkami.
s1.zmniejszacz.pl/114/112_0197__911559.jpg

Zawody ledwo stojąc na girach kończę w pierwszej "10"..8 miejsce na 50 osób jest fajnie na obcej wodzie będa tam pierwszy raz nie mogę narzekać,nie ma ani jednego bolenia,starorzecza poległy..są 3 kleniki ,brak sandacza,okoni 22cm i większych jest tylko kilka sztuk,ale są miarowe szczupaki..
Ciekawostka: z jednego miejsca w 20 rzutach wytargałem 12 "chińczyków",pewnie było by ich więcej ale po co je kłuć skoro nie spodziewałem się tam większej rybki i poszedłem w pieruny z tego miejsca.

no dobra chyba czas w końcu zasnąćPfft
Edytowane przez bobesku dnia 15-10-2013 18:00

BLUE_CHEER
Pięknie Kuba - mega gratulacje !
Jak ktoś na zawodach ma czas łowić ryby i jeszcze robić fotki, żeby można było oko nacieszyć - pełen szczun.
Śpij chłopie snem sprawiedliwego !

Jaras1
Bobesku na jakim odcinku Odry byliście?

www.polskazielonasiec.pl
bobesku
Jaras to zależy czy pytasz gdzie wysiadłem czy gdzie dolazłem bo nabiłem licznik km gruboooo...
Wysiadka była w Gozdowicach przy promie..
Potem szedłem i pamiętam przy 648km Odry robiłem przerwę na biedronkowgo RedBulla.

bartek
gratulacje ziom. Ładny kaczorek. Klimat nad tą Odrą mroczny
no kill

bobesku
bartek napisał(a):

. Klimat nad tą Odrą mroczny

Coś na tej granicy jest takiego dziwnego.Też to odczuwałem jakieś elementy historii co chwilę w głowię miałem. Do tego było ciemno,pochmurno.
Granica Odry Polska-Niemcy rozdzielona bojami na Twoich oczach ..Polska boje czerwone --niemcy boje zielone (czasem czerwona bojka w zasięgu rzutu ciężką boleniówką)
Ja nigdy prymusem nie byłem,ale lubiłem zawsze słuchać na lekcjach historii i jak ktoś to lubi to klimat tam jest "fajny" <--->"dziwny" taki dający do myślenia,jakiś historycznych wspomnień....
Zresztą sami więcie jak to jest jak gra np Polska-Niemcy w nogę (zawsze to inny mecz niż pozostałe)
Pojadę tam na bank jeszcze nie raz...Największy szczubel taka 3 kilówka,tylko jedna osoba miała dwa szczuble, potem decydowało kto ma większego pajka ten był wyżej (gdyby mój był te 7-8cm większy to było by pudło,ale gdyby babcia miała wąsy...7-8cvm to ogrom na zawodach) bo wyniki w pierwszej "10" zbliżone .
Niemieccy snajperzy po drugiej stronie-oj działo sięShockPfft
Edytowane przez bobesku dnia 14-10-2013 12:31

Jaras1
bobesku napisał(a):

Jaras to zależy czy pytasz gdzie wysiadłem czy gdzie dolazłem bo nabiłem licznik km gruboooo...
Wysiadka była w Gozdowicach przy promie..
Potem szedłem i pamiętam przy 648km Odry robiłem przerwę na biedronkowgo RedBulla.

To daleko się zapuściliście...Smile Całe 100 km dalej niż ja jeżdżę.

www.polskazielonasiec.pl
bobesku
Tej okoń powiem ci ,że chyba muzeum było -takie przy samym promie.Jakieś makiety tam były itd.Pomnik chyba też był.
Ogólnie co drugi budynek to taka architektura typowo niemiecka.
Klimacik taki jak w gierce Medal Of Honor.

BLUE_CHEER
Witam,
ostatnie dni spędziłem nad Odrą w " moich " stronach. Niestety ryby strajkowały. Ale zawsze lepiej umazać się błotem niżówki niż w kapciach przed buczkiem lub w markecie itp.
A niżówka była spora, w sobotę w południe na wodowskazie w Malczycach było 90 cm. I już mogę w 100 % stwierdzić, że podczas spadku wody jedynie mały szczupaczek może uratować honor.
Kilka fotek z 31, 1 i 2. 3 jak zaczęła woda rosnąć to musiałem wracać do dom Frown

img34.imageshack.us/img34/3245/se41.JPG

img713.imageshack.us/img713/5305/8c7b.jpg

img9.imageshack.us/img9/485/fkx6.jpg

img46.imageshack.us/img46/2462/d0uq.jpg

Pzdr

BLUE_CHEER
Cze,
kilka fotek z nad Odry. Znów trafiłem na resztke wody w korycie. Trochę radochy dały szczupaczki. Zero kejtrów.
img543.imageshack.us/img543/170/rn2v.jpg

img10.imageshack.us/img10/3442/21en.jpg

PS. Na farta trafiłem dwa wobki ( na jednej łaszce wylądowały ) - zgadniesz jakie to ?

img20.imageshack.us/img20/5673/nx0d.jpg

Pzdr

dawm84
Ta mniejsza to rapalka oryginal chyba a większy to kenart?

BLUE_CHEER
Rapalka się zgadza, choć ma przerobiony ster.
Wygrałeś łatki do neoprenów Pfft

Jaras1
Z racji tego, że ślubowałem żonie nie zobaczyć Odry do końca roku powiem tylko że na środkowym nadodrzu chłopaki z mojej odrzańskiej ekipy w niedziele mieli 2 szupłe 65 i 70 cm także jakaś ryba jeszcze gryzie

P.S.
Żona nie wie ,że od 1 stycznia sezon trociowo-pstrągowySmile

www.polskazielonasiec.pl
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło