December 11 2019 17:42:28
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 30
· Najnowszy użytkownik: marekw
Zobacz temat
 Drukuj temat
Gwda
esox lucius
Po ostatnich porażkach nad Dobrzycą postanowiłem że w sobotę 22.03.2014 wybiorę się w nowe nieznane mi miejsce. Po krótkiej analizie mój typ padł na rzekę Gwdę. Jeszcze tylko szybki telefon do kolegi i jesteśmy umówieni na wyjazd o 5:00 rano.

Nad rzeką jesteśmy około 7:00 od razu przystępujemy do działania , mam nadzieje że pochmurna pogoda przyczyni się do łatwiejszego podejścia ryb, większej ilości brań. Około 9:00 zaczeło padać postanawiamy się schować w lesie i przeczekać na szczęście opady szybko ustają i możemy ruszyć dalej. Po półgodzinie z chodzenia w dół rzeki znajduję małą podłużną wysepkę przy której widzę dużo owadów i drobnicy postanawiam wejść na nią i ją obłowić. Ponieważ rzeka jest płytka łowię woblerem salmo executor który schodzi do 0,6m. W trzecim żucie na środku rzeki notuje branie, widzę rybę jak kręci młynki, myślę sobie że wreszcie jest od kilku wypraw wymarzony miarowy pstrąg. Początkowo ryba walczyła w miejscu w którym została zacięta by po chwili ustawić się poniżej mojego stanowiska, wykorzystywała nurt rzeki do walki ze mną. Dopiero gdy podholowałem ją na odległość kilku metrów zobaczyłem iż mam na kiju swojego rekordowego pstrąga. Szybkie podebranie i wołam kolegę aby zrobił mi zdjęcie. Po zrobieniu zdjęcia jeszcze tylko pomiar długości, miarka pokazała równe 53 cm i ryba wędruje powrotem do wody. Największa przyjemność to wypuszczanie kiedy czuję i widzę jak ryba wyrywa się z rąk, z chodzi do dna pukając cię w nogę ogonem tak jakby dziękowała za zwróconą wolność.

Do końca łowienia nie notuję już więcej brań widzę tylko jak jakiś osobnik podobnych rozmiarów do mojego zbiera coś z wody. Ponieważ co pewien czas popaduje na kotwicy przynęty co rzut uwieszają się trawy postanawiamy zakończyć łowienie o godzinie 12:00 jeszcze tylko ognicho i kiełbaski i wyruszamy w drogę powrotną z zaplanowanym trzy godzinnym postojem w łowisku pstrągów w Tarnowie.

images65.fotosik.pl/800/f3fc59f7d1fa3df9med.jpg
images65.fotosik.pl/800/8a545adca2e76234med.jpg
Edytowane przez esox lucius dnia 25-03-2014 16:36

bartek
no gratulacje! piękna samiczka o ile mnie wzrok nie myli. Ale ma kropasy skubana. Możesz potwierdzić, że były jakieś zbiórki z powierzchni? Może już czas wyskoczyć z suchą?
no kill

esox lucius
Potwierdzam zbiórkę z powierzchni dwa razy w tym samym miejscu w odstępie kilkudziesięciu sekund podobnej wielkości ryba. Ponadto kolega widział jeszcze jedną zbiórkę ale mniejszego.

bartek
dzięki
no kill

trinited
Ale kropy, piękna ryba!

bobesku
Piękny....Ty nie ,tylko ryba Pfft

BLUE_CHEER
Już Marcinowi gratulowałem, ale cieszę się też, że na forum mamy "normalny", wędkarski post !

KEEP CALM AND CARRY ON Cool

www.szczupakrogalinek.pl.tl
bartek
fakt... rzadko zdarza się tu fotka jakiejś ryby :/
no kill

bartek
Zachęcony sukcesami Marcina wybrałem się wczoraj w tamte rejony. Łowiłem na muchę, efekt to jaź i spora ukleja, obie na czarną sieczkę. Sporo zbiórek z powierzchni, trzeba było mieć mikro muszki (hak 18-22) a ja niestety takich nie miałem. Pogoda (niestety) piękna, słonecznie i ciepło Smile Pozdr
no kill

bartek
Dla zainteresowanych - wyrok w sprawie kłusownictwa na Dobrzycy
http://www.pzw.or...usownictwa
no kill

Jaras1
Taki trochę mało czytelny ten skan? czy ja taki atechniczny?

www.polskazielonasiec.pl
bartek
można powiększyć.
no kill

bartek
images67.fotosik.pl/65/5f8d046ecb2cf47emed.jpg złowiony dziś w dorzeczu... ciągle lampa, więc szału nie było
no kill

bori
Ale masz wielkie dłonie. Wink
bori

bartek
ryb mały
no kill

bobesku
Mały,ale fotka fajna.

bartek
http://www.fors.c...elektrykow Wyrok dla elektryków z Dobrzycy! Nareszcie jakieś dobre wieści!
no kill

bori
Dzisiaj latałem z mucha po rzece za lipieniami.Dostałem kilka,ale bez szalenstwa.
Z ciekawostek-złapałem kocShock,(ciezki hol),a z pozytywnych rzeczy to, to ze zbierałem smieci z rzeki i znalazłem całe,schłodzone idealnie piwoGrin,
bori

bartek
Zazdroszczę, fajna pogoda była nareszcie. Pozdr
no kill

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło