December 13 2019 15:00:42
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 30
· Najnowszy użytkownik: marekw
Zobacz temat
 Drukuj temat
Brzana
the_end
Witam
Od jakiegoś czasu myślę, aby spróbować za brzaną. Marzy mi się, aby złowić ją na muchę. Niestety nie mam totalnie pomysłu, gdzie. Na muchę musi to być mniejsza rzeka, gdzie wejdę i podam nimfę nad rynną, więć rzeki pokroju Odry niestety odpadają.
Zacząłem analizować rzeki i w promieniu 100km od Poznania mam 2 typy:
1) Drawa- słyszałem, ze w dolnej się tam zdarza, ale totalnie nie wiem, jaki odcinek wybrać no i te ilości kajaków...to przeraża.
2) Gwda- podobnie, jak Drawa
Może macie jakieś pomysły, gdzie dokładnie tam szukać brzany albo jakąś inną rzekę?
Zawsze nastawiałem się na łososiowate, ale warto też rozszerzyć horyzonty muszkarskie. Znam kilka rzek dobrych brzanowych, ale jedna jest 600km, a druga 200-250, więc troche za dalekoSmile
Pozdrawiam
Tomasz

bori
Wełna.
bori

the_end
No właśnie czytałem o Wełnie i bardzo mało znalazłem informacji. Poszedłem drugą stroną i znalazłem opracowanie ichtiologiczne:
http://siedliska.gios.gov.pl/pdf/siedliska/2009-2011/wyniki_monitoringu_zwierzat_1164.pdf
Tam rzeczywiście stwierdzają jej obecnosć tylko, że w stopniu niezadowalajacym z tym, że wodą perspektywiczna. Chyba spróbuje w tym sezonie.
Adam słyszałeś o jakiś złowionych?

bori
Jedna kolega złowił na mimfe.Inne były widziane i to niezłe klocki.
bori

the_end
No to już się szykuje na rzekęSmile

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło