December 13 2019 14:47:19
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 30
· Najnowszy użytkownik: marekw
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kacik krętaczy
the_end
Teraz lepiej widać.
Zwróciłem uwagę, że na forum jest trochę muszkarzy, ale nie ma jeszcza tematu „kręcenia much”
Z zamiarem robienia much już przymierzałem się od kilku sezonów. Jednak zawsze, a to się nie chce, a to szkoda czasu. Na nowy rok postanowienie noworoczne robie muchy!
Przemyślałem, jakie potrzebuje, na którę najczęściej łowie.
Zacząłem od Goodarsów, bo podstawowa broń na klenie. Klenie, które właściwie łowie tylko w Bieszczadach. To łowienie jest chyba najprzyjemniesze, jakie znam. Łowi się w takiej scenerii:
images76.fotosik.pl/296/b2a420c30abe68cdmed.jpg
images77.fotosik.pl/296/4027ec7ccbc73feemed.jpg
images77.fotosik.pl/296/9b2cdf0edae0743cmed.jpg
images77.fotosik.pl/296/49b57852ded81a95med.jpg

Tutaj duży Goodars Sedge, bo na haku nr 6 Akita 831L
images76.fotosik.pl/296/50624016829d9789med.jpg

Stosowałem dwa rodzaje haków tą Akite na klenia i Hendsa na grubszym haku na pstrąga i klenia w rozmiarach 6-8, bo duży pstrąg lubi połakomić się na tłustego chrusta.
Zastosowałem 3 rodzaje brzuszków:
-Wełna brązowa
images75.fotosik.pl/296/757ce4510691923emed.jpg

-microchenille cactus(fajnie połyskuje)
images75.fotosik.pl/296/02003366b5f5857cmed.jpg

- goła sierść

Robiłem też mniejsze, bardziej uniwersalne i różnie „wyposażone” jeden bez jeżynki, czy czujek, o takie różny mix
Tutaj np. uboga wersja Goodarsa na haku nr 10
images78.fotosik.pl/296/b1499746e08874e2med.jpg

A tutaj mały lipieniowy na Hanaku 130 nr 16, bo i lipień lubi małego chrusta zwłaszcza wieczorami na bystrzu.
images77.fotosik.pl/296/b01ba25c2d9b62d7med.jpg

Na klenie i czasami pstrągi nie mogło zabraknąć różnych imitacji owadów lądowych. Najpowszechniejsze są wszelkie rodzaje żuki.
Metoda będzie następująca piankowo- lakierowa, a o to pierwszy efekt:
Widok z góry
images77.fotosik.pl/296/0ae135e44b79cf82med.jpg

Widok z boku:
images77.fotosik.pl/296/ca54c8b1e2979476med.jpg

Widok z dołu:
images76.fotosik.pl/296/e4df450843f0e4d1med.jpg

Jednak muszę przystopować robienie żuków, bo ta obecna nić wiodąca jest za słaba i pęka. Zamówiłem sobie jakąś hiper-full-wyjeb mocną i mam nadzieję, że pójdzie lepiejSmile
Nie wiem też, który materiał piankowy będzie lepszy, bo mam 3-4 rodzaje. Ten żuk ze zdjęć jest zrobiony z pianki z empiku, ale nie przekonały mnie na razie, więc będę próbował inne materiały.
Nie chciałem się ograniczać tylko do suchych much zacząłem kręcić też mokre. Wybór padł na klasykę Red Tag
images78.fotosik.pl/296/b2be1de78fb99edamed.jpg

W planach jeszcze będą nimfy, ale jeszcze sytuacja się nie wyklarowała które wzory i w jakich ilościachSmile
Widok klenia lub pstrąga około 50cm wychodzącego do suchej muchy i potem hol są niezapomnianymi przeżyciami
images77.fotosik.pl/296/aafe85ae1ba4b7d4med.jpg
Czego krętaczą i nie krętaczą życzę w nowym roku!
Pozdrawiam
Tomasz

bartek
to pierwsze zdjęcie to rzeka Solinka? Bo w dokładnie takim złowiłem fajnego klenia na goddarda zeszłego lata. Smile
no kill

the_end
Tak w Bukowcu. Jakieś 600-700metrów powyżej srodkowego(drugiego) mostu w Bukowcu, ale jeszcze większe są na Sanie powyżej zalewu.

bobesku
Z czego robisz nóżki w żuku??

the_end
Najtańsza szczotka od zmiotły z włosiem czarnym, jak najdłuższym włosiem- to wydatek był chyba 3,99zł:-D, a starczy to na kilka tysięcy nózek do żuków i czujek u Goddarsa.
Nóżki przypalam pensetą i wyginam w dowolnym kierunku. To musi być krótszę przytopienie, aby nie oderwać nóżki. Ten filmik to obrazuje:
https://www.youtu...patC2Utl7A
Edytowane przez BLUE_CHEER dnia 04-02-2016 22:00

BLUE_CHEER
Super robal !

Ale ortodoksi mogli zwrócić Sad
Gość nie używał szelaku, nie zakańczał finiszerem ( chyba tak się nazywa ten pokrzywiony drucik ) i do tego miotła. No i w koszulce z DHL , a nie w szkocka kratę .

Pzdr

www.szczupakrogalinek.pl.tl
bori
Do nóżek fajne są gumki Wapsi.Mięciutkie, fajnie pracują w w wodzie.
Nawet robiłem z recepturki jak owych zabrakło,ale to już nie to.
Materiałów i ich zamienników jest w bród.
Goddardy są fajne,ale trochę jest z nimi roboty,zwłaszcza odpowiednie przystrzyzenie.
Tobie to ładnie wychodzi.
Edytowane przez bori dnia 05-02-2016 06:38
bori

bobesku
dzięki za info

the_end
To prawda strzyżenie jest męczące. Szczególnie, gdy robiłem na raz 10 Goodarsów i sierś latała po cąłym mieszkaniu.
Teraz widzę, jaki błąd popełniłem przy Goodarsach. Powinny być bardziej smukłe, a mniej pękate, ale nad wodą zawsze można trochę przystrzec. To ma większe znaczenie w przypadku pstrągów, bo kleń lub duże tłuste kąski.

PiotrS
Zdjęcia -> zachęcam, żeby zerknąć tu:
http://tprw.pl/fo...ead_id=423

bartek
pilnie poszukuję osoby z Poznania, która ukręci na zamówienie streamerów kilka. Albo sprzeda z tego co już ma. pozdr
no kill

bori
Wlec do mnie.
bori

bartek
wpadne dziś albo jutro. Kiedy będziesz?
no kill

bori
Najlepiej zadzwoń jutro to się umówimy.
bori

the_end
Bartek, jak chcesz to ja mam jeszcze troche streamerów i mogę Ci dac.

bartek
O! proszę kontakt do Ciebie! Może nie będę musiał boriego nachodzić. pzdr
no kill

PiotrS
Boriego lepiej nie nachodzić, szczególnie nocą, bo może się to źle skończyć Wink Jak chcesz to ja też mogę dać Ci strimki, mam tego trochę, a tą metodą prawie nie łowię, bo wiesz co się liczy... Smile

Co do Bieszczedów to kiedyś z tego mostu widziałem klenia na moje oko z 3 kg!:
https://www.googl...9537a30656

Polecam też stronę:
https://pl-pl.fac...Bieszczady
Edytowane przez PiotrS dnia 17-02-2016 13:40

the_end
To jest San w Sękowcu. Są tam największe klenie. Największego z jakim miałem kontakt to około 60cm. One podchodzą z Soliny, a w zalewie pływają prawdziwe monstra...

bartek
szkoda, że tak późno dałeś znać Piotr. Ja niby nie łowiłem na streamery ale podczas ostatniej wyprawy się przekonałem Smile i chyba zacznę Smile tym bardziej, że wreszcie dobrze sobie skonfigurowałem sprzęt do tej metody...
no kill

PiotrS
Lepiej późno niż wcale Smile a tak w ogóle to info dałeś 16.02, a ja odp. 17.02, więc czas Tobie inaczej płynie niż mi Wink

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło