Lipiec 14 2020 16:00:01
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 31
· Najnowszy użytkownik: jarek
Zobacz temat
 Drukuj temat
################# Dodawanie zdjęć na forum #################
PiotrS
Zachęcam do wrzucania zdjęć na serwer TPRW - tu jesteśmy w stanie zrobić backup i zdjęcia będą "na wieki", a np. na takim fotoSiku jest masa reklam (jak chcemy zdjęcie zobaczyć w pełnej rozdzielczości, a w TPRW mamy osobną przeglądarkę do zdjęć), a do tego nie wiadomo jak długo te zdjęcia będą na takim zewnętrznym serwerze.

W przyszłości postaram się żeby pole dodawania zdjęcia było też w 'Szybkiej odpowiedzi', a zdjęcie można było od razu umieszczać w dowolnym miejscu wiadomości, bo teraz po wysłaniu wiadomości trzeba ją edytować, żeby wkleić adresy zdjęć w znaczniki [ img ] [ /img ].

Jak dodawać:
Przy pisaniu posta trzeba skorzystać z opcji Reply (zaznaczone w załączniku), następnie przycisk 'Wybierz plik' i dodajemy zdjęcia (maksymalnie 10 sztuk o wielkości nie przekraczającej 1 megabajt każde)
Po załadowaniu zdjęcia na serwer (opublikowaniu posta), zdjęcia z załącznika można "kliknąć" i jak pojawi się nowe okno to PKM (Prawy Klawisz Myszy) na zdjęciu i 'Kopiuj adres obrazu', można też zrobić PKM na miniaturze dodanego zdjęcia i 'Kopiuj adres odnośnika/Kopiuj adres obrazu' lub 'Otwórz w nowym oknie/karcie' wtedy wystarczy skopiować adres zdjęcia, czyli np. http://tprw.pl/forum/attachments/20150328jaz2.jpg i wstawić go pomiędzy znaczniki [ img ]

[img]http://tprw.pl/forum/attachments/dodawnie_foto.jpg[/img] is not a valid Image.Do hurtowej zmiany wielkości plików (również usuwania metadanych EXIF - http://magazynt3....y-cyfrowe/) polecam (Linki bezpośrednie):
http://www.dobrep...12836.html
Wybieramy folder ze zdjęciami lub zaznaczamy kilka zdjęć -> naciskamy F3, ustawiamy folder wyjściowy (tam gdzie będą zdjęcia po konwersji) jeżeli nie jest zaznaczone to zaznaczamy 'Użyj opcji zaawansowanych' klikamy 'Zaawansowane' -> zakładka 'Zmień rozmiar' zaznaczamy 'Użyj: zmień rozmiar', wybieramy 'W procentach' np. 50% możemy zobaczyć podgląd jak nasz plik będzie wyglądał po zmianie (ikonka kartki i lupy), następnie klikamy OK i Konwertuj, po chwili mamy 1000 zdjęć zmienionych, za jednym zamachem, do jakiej chcemy wielkości w kB/MB, czy rozdzielczości (warto pamiętać o zachowaniu współczynnika http://pl.wikiped...mat_obrazu).

Usuwanie metadanych (EXIF) w FastStone -> tam gdzie jest widok pojedynczych plików (w pełnoekranowym wyświetlaniu grafiki trzeba wyjechać kursorem myszy na górę ekranu to pojawi się przeglądarka plików) - PKM -> Narzędzia -> Usuń metadane JPEG (można zaznaczyć kilka zdjęć (Ctrl + LKM) i usunąć metadane grupowo)

Co do EXIF'a to taka ciekawa historia Wink:
http://gynvael.co...pl/?id=342


Polecam też program XnView (Linki bezpośrednie):
http://www.dobrep...12934.html
Otwieramy dany folder ze zdjęciami w 'Przeglądarce' programu XnView (ikona drzewka katalogów - pierwsza ikona po lewej) następnie zaznaczamy interesujące nas pliki (trzymając wciśnięty Ctrl i klikając na poszczególne zdjęcia LKM (Lewy Klawisz Myszy), lub zaznaczamy wszystkie zdjęcia korzystając ze skrótu klawiszy Ctrl+A) następnie PKM i wybór 'Zmiana nazw wielu plików' i wklejamy do szablonu <Date Taken [Y.m.d H_M_S]> następnie klikamy przycisk 'Zmień nazwę'.
Nazwa zdjęć będzie teraz rokiem/miesiącem/dniem i godziną zrobienia zdjęcia (pobrana z EXIF), dzięki czemu mamy zdjęcia w kolejności czasowej np. z kilku aparatów różnych osób z jakiegoś wyjazdu (trzeba pamiętać, żeby każdy aparat miał ustawioną aktualną datę i godzinę). Oczywiście można użyć innego szablonu (przycisk 'Wstaw' i wybieramy co ma być w nazwie) np. nazwa aparatu jakim zdjęcie było zrobione i licznika (<Model> #) i będziemy mieli nazwy np. 'Canon PowerShot A520 1.jpg', 'Canon PowerShot A520 2.jpg' itd. chodzi o to żeby wszystko robić automatycznie, a nie osobno zmieniać nazwę każdego zdjęcia.
Możemy dać tylko numerację zdjęć '1.jpg', '2.jpg' (czyli sam licznik - #).
PiotrS dodał/a następującą grafikę:
dodawnie_foto.jpg

Edytowane przez PiotrS dnia 09-02-2016 07:53
 
PiotrS
Taki dodatek jeśli chodzi o metadane Smile:
http://www.cyberd...ieczenstwa
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,010,151 unikalne wizyty