Sierpień 03 2021 21:25:51
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 31
· Najnowszy użytkownik: jarek
Troć Wełny 2012 - relacja ze spotkania
Późnojesienne lub wczesnowiosenne warunki powitały uczestników towarzyskiego spotkania TROĆ WEŁNY 2012 – ZIMA zorganizowanego przez Zarząd i członków TPRW. W sobotni ranek na polanie koło mostu w Jaraczu 11 osób spotkało się, żeby sprawdzić efekty zarybień gatunkami szlachetnymi Naszych statutowych rzek. Na spotkanie stawili się, członkowie TPRW i sympatycy.Mniejsza grupa udała się nad Flintę sprawdzić jak rzeka zabliźnia swoje rany po niedawnym „ataku” meliorantów, pozostali udali się na poszukiwanie troci na górnym odcinku Wełny.Ilość brań i ryb nie rozpieszczała, jednak świetna atmosfera i wspaniały widok „górskiej” Wełny rekompensował w pełni nasze starania. Potwierdza się opinia, że ryb łososiowatych na śródlądziu pojawiło się w rzekach bardzo mało ( niewesołe informacje dochodzą też z Drawy ).Po kilku godzinach wędkowania schodzimy się ognisko i część gastronomiczną. W tym miejscu wspomnę, że wśród członków TPRW jest jedna kobieta i w imieniu wszystkich uczestników tego spotkania serdecznie dziękuję za przepyszny placek i drożdżówki, które Emilka dla nas przygotowała. Generalnie słodkie „poszło” przed kiełbaską.

W czasie gdy smaczna kicha zaczynała skwierczeć na ognisku trwały dyskusje nad obecnym rybostanem Naszych statutowych rzek oraz nad możliwością poprawy warunków rozrodu ryb szlachetnych w Wełnie i Flincie. Dobrym pomysłem będzie zainstalowanie skanera – kamery na przepławce przy elektrowni w Obornikach. Zresztą z dobrze poinformowanego źródła wiemy, że elektrownia daje tyle prądu, że ledwo wystarczy na 4 żarówki … energooszczędne.

Dla kilku z nas było to pierwsze lub koleje po kilku latach przerwy spotkanie z Wełną. Myślę, że urok tej rzeki przekona Was do wstąpienia w szeregi TPRW. Mam nadzieję też, że kolejna - wiosenna - odsłona nad Wełną będzie obfitowała w znacznie większą liczbę ryb i uczestników.


Z wędkarskim pozdrowieniem
MARCIN NOWIK
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,235,170 unikalne wizyty